DEPILACE CUKROVOU PASTOU

Jedná se starověkou techniku sahající až do starého Egypta. Jde o velmi šetrný způsob depilace, kdy se chloupky z vlasového váčku odstraňují po směru jejich růstu, tudíž se netraumatizuje vlasový váček ani pokožka a lze se vyhnout zánětlivým procesům.  Depilační cukrová pasta odstraňuje pouze chloupky a odumřelé kožní buňky, živé buňky nestrhává, na rozdíl od depilace voskem. Pro klienta to znamená i menší bolestivost. Chloupky nepřetrhává.

Základem depilace cukrovou pastou je cukr, voda a citronová šťáva. Na rozdíl od vosku je pasta dokonale rozpustná ve vodě. Pasta se připravuje výhradně z přírodních materiálů, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém. Nezpůsobuje poškození ani alergii pokožky. Cukrová pasta se používá při teplotě shodné s teplotou těla.

Depilace je vhodná pro použití modelace i velmi jemných linií jako jsou ušní boltce nebo intimní partie.

Průběh depilace cukrovou pastou

Cukrová pasta se zahřeje ve vodní lázni a následně se prsty opakovaně roztírá a strhává z ochlupených míst ve směru růstu chloupků. Díky svému přírodnímu složení nedráždí pokožku a je méně bolestivá než běžně používané depilace, např. depilace voskem. Touto metodou lze odstranit chloupky dlouhé i pouze 2-3 milimetrů.

Výsledek depilace cukrovou pastou

Na rozdíl od epilace - kde dochází k destrukci růstového centra chloupku - je depilace metodou dočasnou. Pravidelnou aplikací pasty však lze dosáhnout oslabení chloupku a jeho snazšího odstranění.

Aplikace

Depilační cukrová pasta se vmasíruje do pokožky proti směru růstu chloupků a vytáhne chloupky po směru růstu, proto se stává depilace bezbolestnou a nedochází k přetržení chloupků, ale k jejich vytažení z folikulu. Následně se místo potře podepilačním sérem proti dorůstání a zarůstání chloupků. Oproti ostatním metodám se chloupky odstraňují po směru růstu a cukrovou pastu je možno nanést několikrát na stejné místo.

Výsledný efekt je okamžitý, pokožka je hladká a bez podráždění. Chloupky při odstranění metodou cukrovou pastou postupně slábnou a nezarůstají, po čase pak mizí úplně a Vaše pokožka může být stále hladká.

Šetrností přírodních složek je pleť jen minimálně podrážděna, velmi rychle se regeneruje a chloupky mizí na dalších 6 týdnů.

Praktické informace před depilací

 • ideální délka chloupků pro depilaci je 0,5cm (tzn. asi 10-12 dní předem neholit)
 • pro depilaci podpaží je ale vhodné, aby byly chloupky při jejich odstraňování co nejdelší. Folikuly chloupků v podpaží se totiž obvykle nachází velmi hluboko pod kůží.
 • pokud jsou chloupky jinde než v podpaží delší než 1cm, nanášení pasty na dlouhé chloupky nepříjemně tahá, doporučuji je zastřihnout
 • je-li kůže příliš suchá a šupinatá zrohovatělými odumřelými buňkami, doporučuji před absolvováním depilace použít cukrový peeling
 • nepoužít deodorant nebo antiperspirant do podpaží, pokud chcete depilovat chloupky právě zde
 • neslunit se ani na slunci ani v soláriu

Praktické informace po depilaci

 • neslunit se záměrně ani na slunci ani v soláriu 24  hodin po depilaci
 • nechodit po depilaci tentýž den do bazénu na koupaliště
 • nepoužít týž den deodorant nebo antiperspirant do podpaží

Kontraindikace

 • léčba Retinolem, Accutanem
 • absolvování slupovací kůry (kyselinou glykolovou)
 • diabetes (možno pouze se svolením lékaře)
 • užívaní léků na snížení vysokého tlaku, diuretik, antibiotik a steroidů
 • křečové žíly, čerstvá poranění, odřeniny

 


Pro klienty nabízím dárkový pobyt v kosmetickém salonu v jejich narozeninovém měsíci.

Pro vás, kdo máte zrovna narozeniny, je připravena sleva 15% z provedených procedur podle vašeho svátečního výběru.

A přeji všechno nejlepší.


Poskytuji slevu 10% při druhé návštěvě.


Nabízím možnost roční permanentky se slevou 55 Kč při pátém ošetření a 100 Kč při desátém ošetření pleti.


Poskytuji 10% slevu pro seniory 65+ při každé návštěvě


Nabízím možnost dárkových poukazů