Mezoterapie

 

 

Mezoterapie je nejmodernější postup pro omlazení pleti obličeje, pokožky dekoltu i hřbetů rukou. Mezoterapie je neinvazivní speciální metoda pro usnadnění průniku aktivních kosmetických látek do kůže pouze v místě jejich aplikace. Při mezoterapii jsou lokálně na cca 20 minut otevřeny mikropóry - místa vstupu aktivních látek.

Dalším efektem této metody při jejím opakování je vaskularizace a obnova tkáně tvorbou vlastních kolagenních vláken (až 200násobným počtem).

Pro otevření mikropórů rolováním se používá masážní plastický válec s rukojetí osazený trny s ušlechtilé oceli - peercing-dermaroller.  Pro lokální aplikaci se používá dermapero s jednorázovým jehličkovým nástavcem.

Touto metodou je do kůže nejčastěji vpravována kyselina hyaluronová. Tato látka je silně hygroskopická a je schopná navázat na sebe vodu až 1000násobně a tímto způsobem zvětšit svůj objem. Tak dochází k vyrovnání povrchu pokožky. Sama kyselina hyaluronová také vykazuje silné antimikrobiální a antioxidační vlastnosti.

Tato metoda podporuje tvorbu nových kolagenních vláken a proto jejími účinky je i zpevnění pleti (tzv. mesolift). Projevy tohoto účinku jsou patrné i jako např. zmenšení podbradku či vypnutí hřbetů rukou či zmenšení jizev po akné, neštovicích, striích.

Speciální příprava na ošetření není nutná. Provedení je pro citlivější jedince doporučováno po aplikaci přípravku pro lokální znecitlivění (krém Emla – účinné látky lidokain/prilokain).

Po aplikaci se mohou objevit některé běžné reakce související s peercing-dermarollerovým ošetřením – zarudnutí, otok, svědění. Obvykle jsou popisovány jako lehké až mírné a do 24 hodin po aplikaci spontánně vymizí.

Ošetření zahrnuje

odlíčení a očištění pleti, dezinfekci pleti, znecitlivující krém, přípravek s aktivní látkou, použití dermarolleru či dermapera, dezinfekci pleti, závěrečný krém, úvodní a závěrečnou dezinfekci osobního dermarolleru.

Pro ošetření touto metodou je doporučeno minimálně 1 týden před aplikací neužívat vysoké dávky vitamínu C nebo kys. acetylsalicylové nebo jiných léčiv modulujících zánět či ovlivňujících srážlivost krve.

Relativní kontraindikací je těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající mimo místo aplikace, poruchy srážlivosti krve, poruchy štítné žlázy, výrazně stresový typ člověka.

Absolutními kontraindikacemi jsou: jakékoli akutní onemocnění, kožní onemocnění v místě aplikace, autoimunitní onemocnění (kopřivky, lupénka), cukrovka závislá na inzulinu, epilepsie, srdečně-cévní onemocnění, neléčený vysoký tlak, nádorové onemocnění, alergie (přecitlivělost) na některou složku použitých přípravků, solární erytém.

Po aplikaci je třeba vyvarovat se vystavení ošetřené pleti nadměrnému slunečnímu záření (neopalovat se, a to ani v soláriu). I pro běžný pohyb po slunci je doporučeno použití krému s vysokým UV filtrem po dobu minimálně 48 hod.

 

Provedení mezoterapie je doporučováno v kůře 4 procedur s odstupem 4 týdnů jednou až dvakrát ročně, čímž je zajištěna novotvorba kolagennových vláken a aplikací séra s kyselinou hyaluronovou je zajištěno i  zvýšení turgoru kůže.

Co je Kyselina hyaluronová

je přirozeně se vyskytující polysacharid, který tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Ve velkém množství se nachází (kromě jiných tkání) i v kůži.

Navzdory jednoduché struktuře vykazuje kyselina hyaluronová velmi rozdílné biologické účinky v závislosti na velikosti molekuly a jejím prostorovém uspořádání. Protože je známo, že se tato látka v organizmu povětšinou nachází jako sodná nebo jiná sůl, prosazuje se spíše označení hyaluronan či hyaluronát. Lyofilizovaná kyselina jako finální produkt je určena pro použití v kosmetických přípravcích pro svou jedinečnou vlastnost - váže na sebe vodu (pojme přibližně tisícinásobek vody).

 

Kyselina hyaluronová (HA) brání prostupu virů a bakterií k buňce, moduluje záněty, podporuje bezjizevnaté hojení , popsaný je rovněž analgetický účinek. Díky svým viskoelastickým vlastnostem působí jako tlumič nárazů a tím i zabraňuje degradaci kloubní chrupavky.

Kromě lékařského využití je významné využití kyseliny hyaluronové k výplním vrásek.

Proč Kyselina hyaluronová prospívá vaší pleti

O obrovském potenciálu kyseliny hyaluronové mluví více jak 2 000 patentů a 18 500 vědeckých článků spojených s jejím využitím.

Kyselina hyaluronová se nachází téměř v celém našem organismu. V tkáních vytváří prostor pro transport látek potřebných pro přirozenou regeneraci buněk.

Zvyšuje regenerační schopnost kůže. Zneškodňuje volné radikály vznikající působením vnějších a vnitřních vlivů. Urychluje proces hojení ran. Využívá se k léčbě popálenin a kožních vředů.

Nejznámější využití kyseliny hyaluronové se spojuje s kosmetickým průmyslem, ve kterém se stala nepostradatelným pomocníkem a malým zázrakem v omlazování svou jedinečnou vlastností - váže na sebe vodu (pojme přibližně tisícinásobek vody).

Účinky kyseliny hyaluronové:

  • hydratuje
  • regeneruje
  • chrání pokožku před vnějšími vlivy
  • udržuje pokožku pevnou a pružnou
  • vyhlazuje vrásky
  • účinně blokuje volné radikály
  • zabraňuje vzniku strií
  • výrazně koriguje problémové projevy pleti
  • urychluje hojení ran
  • brání vzniku jizev

 

Vliv kyseliny hyaluronové na tvorbu vrásek

Kolem třicátého roku začínají kolem očí tvořit první vrásky a pleť se postupně stává sušší. Příčinou je zpomalený metabolismus a nedostatek kyseliny hyaluronové. S  přibývajícím věkem klesá její přirozená tvorba v organismu. K jejímu úbytku také dochází při nadměrném slunění ať už na slunci, nebo v soláriu.

Aplikace kyseliny hyaluronové:

1. použitím kosmetických přípravků s kyselinou hyaluronovou

Kosmetické přípravky s kyselinou hyaluronovou patří mezi nejpoužívanější formu aplikace. Přípravky se aplikují přímo na pleť, kde kyselina hyaluronová hydratuje buňky pokožky. Díky používání kyseliny hyaluronové pokožka vypadá svěžejší a mladší, je  hladší. Čím větší koncentrace kyseliny hyaluronové v přípravcích, tím jsou výsledky viditelnější a lepší.

Nevýhodou je, že při běžné aplikaci přípravků se látka nedostane do hlubších vrstev kůže. Dnes však již existují na trhu různé kosmetické přístroje (žehličky na pleť nebo ultrazvuková špachtle), které umožňují proniknout účinné látce hlouběji do pokožky. Tím zajišťují lepší účinek přípravků.

2. vpravováním kyseliny hyaluronové přímo do pokožky v kosmetice

Účinná látka v podobě čirého gelu je nejúčinněji aplikována pomocí dermaper či dermarollerů  přímo do míst, která chcete upravit. Pokožka se hydratuje a regeneruje a vrásky se postupně vyhlazují. Ošetřená pokožka je měkká, poddajná a má přirozený vzhled. Účinek kyseliny hyaluronové v pokožce záleží na koncentraci kyseliny hyaluronové v použitém  přípravku a způsobu aplikace.

3. perorálním užitím

Je možná i pravidelná konzumace kyseliny hyaluronové, jako doplňku stravy. Takto pomáhá hojit rány, hydratovat vnitřní orgány i pokožku. Užívání kyseliny hyaluronové, jako doplňku strav  má nejmenší vliv na odstraňování vrásek a regeneraci pokožky.


Pro klienty nabízím dárkový pobyt v kosmetickém salonu v jejich narozeninovém měsíci.

Pro vás, kdo máte zrovna narozeniny, je připravena sleva 15% z provedených procedur podle vašeho svátečního výběru.

A přeji všechno nejlepší.


Poskytuji slevu 10% při druhé návštěvě.


Nabízím možnost roční permanentky se slevou 55 Kč při pátém ošetření a 100 Kč při desátém ošetření pleti.


Poskytuji 10% slevu pro seniory 65+ při každé návštěvě


Nabízím možnost dárkových poukazů