Parafinové zábaly

Jde o metodu, která využívá teplo rozehřátého parafínu s možností dalších příměsí, které jsou umocňovány účinky tepla. Postupně prohřívaná pokožka lépe vstřebává účinné látky, které jsou formou příměsí obsaženy v tuhém parafínu, který zde nefunguje jen jako prohřívač, ale také jako nosič účinných látek. Používaný parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Pro zlepšení jeho účinnosti je dle přání klienta a jeho potřeb parafín kombinován s aktivními látkami, např 50% čistým kakaem, které má vysoký obsah antioxidačních složek, široké spektrum minerálů a vitamínů. Dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňuje endorfiny a serotoniny / hormony štěstí nebo 30% čistým panenským kokosovým olejem, který je vhodný pro péči o suchou a citlivou pokožku. Jeho jemná a exotická vůně podpoří prožitek celkového uvolnění.

Parafinový zábal lze aplikovat na ruce, nohy, záda, ramena, lokty, částečně dekolt i obličej – zde se nedoporučuje v případě rozšířených žilek. Pokožka po parafínovém zábalu daleko lépe absorbuje hydratační a vyživující složky kosmetických přípravků. Vrstva parafínu dokáže prohřát a uvolnit ztuhlé svaly a klouby, zvýšit krevní oběh a otevřít póry. Z povrchu se odstraní odumřelé buňky, kůže je propustnější a citlivější. Po aplikaci přichází okamžitý pocit úlevy s bonusem kosmetického efektu ošetřovaného místa.

Poskytované parafínové zábaly rukou vyživují a prokrvují pokožku, prohřívají svaly, uvolňují ztuhlé klouby, změkčují ztvrdlou a suchou kůži a zabraňují tvorbě vrásek.  Jsou vhodné pro omlazení pokožky rukou a současně pomáhají i při revmatismu a bolesti rukou.

Parafínové zábaly zanechávají ruce hladké a odpočinuté, navíc příjemně prohřívají pokožku, což oceníte hlavně v sychravých dnech.  

Parafín samotný lze obohatit esenciálními oleji a podpořit tak jeho působení.

Parafinový zábal začíná očistou rukou, peelingem pokožky a poté nasycení pokožky bio olejem. Následuje nanesení parafínu pomocí štětce, zabalení do igelitové folie a tepelná izolace zábalu v termorukavicích. Po uplynutí cca 20 minut (doba není omezena a zábal rukou lze ponechat po celou dobu kosmetického ošetření obličeje) se parafín z rukou stáhne pomocí igelitové folie a na ruce se nanese výživný krém. Po aplikaci parafínového zábalu budou vaše ruce jemné a hebké. 

Parafínový zábal můžete aplikovat libovolně často.

Je vhodný i pro všechny klienty, kteří trpí problémy pohybového aparátu spojeného s artrotickými změnami kloubů, revmatoidní artritidou Je velice vhodná i pro zdravé jedince jako forma prevence a pomoci při únavových bolestech svalů a kloubů.

Procedura se nedoporučuje při otevřených poraněních, infekčních a horečnatých onemocněních, při zánětech v tělě, při problémech s tělesnou termoregulací, u známé alergiíe na některou složku zábalu nebo přímo na samotný parafín.


Pro klienty nabízím dárkový pobyt v kosmetickém salonu v jejich narozeninovém měsíci.

Pro vás, kdo máte zrovna narozeniny, je připravena sleva 15% z provedených procedur podle vašeho svátečního výběru.

A přeji všechno nejlepší.


Poskytuji slevu 10% při druhé návštěvě.


Nabízím možnost roční permanentky se slevou 55 Kč při pátém ošetření a 100 Kč při desátém ošetření pleti.


Poskytuji 10% slevu pro seniory 65+ při každé návštěvě


Nabízím možnost dárkových poukazů